Ліцензія на міжнародні пасажирські перевезення


  Згідно з чинним українським законодавством діяльність з міжнародного перевезення пасажирів підлягає ліцензуванню. Існують наступні види міжнародного перевезення пасажирів:

а) автобусами;

б) на таксі;

в) легковими автомобілями на замовлення.

В залежності від виду вибраної Вами діяльності пакет документів і ліцензійні вимоги будуть дещо відрізнятися. Такі відмінності юристи компанії OGP вказуватимуть по мірі освітлення даної статті.

Для того, щоб отримати ліцензію, необхідно подати до Укртрансбезпеці наступні документи:

1) Заяву на одержання ліцензії;

Більш детально можна ознайомитися на сайті:

https://ogp.ua/uk/otrimannya-litsenzij/litsenziya-na-mizhnarodni-perevezennya

2) завірені ліцензіатом Відомості про наявність матеріально-технічної бази, які містять інформацію про місця зберігання автомобілів, про засоби забезпечення їх технічного стану, про медичний кабінет для перевірки здоров’я працівників та про наявність у ліцензіата трирічного досвіду з внутрішньоукраїнських перевезень. Приміщення та обладнання можуть як знаходитися у власності отримувача ліцензії, так і бути наявними згідно договору оренди;

3) Відомості про транспортні засоби. Вони можуть знаходитися у власності, перебувати за договорами оренди чи лізингу, бути взятими в кредит. Автомобілі мають бути зареєстрованими, мати протокол перевірки технічного стану транспортного засобу та внесеними до реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців як засоби здійснення господарської діяльності заявника.

Автобуси мають мати розпізнавальні знаки України та тахометр, а також сертифікат відповідності щодо безпеки руху та екологічної безпеки країн, в якій буду маршрут автобуса. Такий автобус має вміщати не менше 20 пасажирів;

4) Відомості про кваліфікацію персоналу. Детальніше з вимогами до персоналу ознайомимося пізніше;

5) Відомості про спеціальне обладнання транспортних засобів(для таксі), яке вказане у ліцензійних умовах.

Як і обіцяли, повертаємося до вимог стосовно персоналу. Почнемо з того, що мають бути наявні:

1. Водії. Такі працівники не можуть мати протипоказань за станом здоров’я, повинні проходити інструктажі та стажування, а також навчання з надання з першої домедичної допомоги потерпілим внаслідок ДТП. Водій має досягти 21-річного віку та мати 3 роки стажу керування за відповідною категорією транспортного засобу;

2. Медичні працівники;

3. Технічний персонал. Можливе суміщення з посадою водія чи іншим персоналом, керівником, у випадку відповідності такої особи вимогам, що ставляться до технічного персоналу відповідно:

А) стаж роботи не менше одного року з технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів;

Б) вища освіта, а саме “автомобілі та автомобільне господарство” або професійно-технічна освіта, а саме “слюсар з ремонту автомобілів”.

4. Фахівець, відповідальний за організацію та безпеку міжнародних перевезень.

Рішення про видачу ліцензії приймається органом ліцензування, тобто Укртрансбезпекою протягом десяти робочих днів з дня подачі заяви.

Підготовлено юристами OGP.UA


11-05-2020
Повернутися назад


КОВЕЛЬ | ІНФОРМАЦІЯ | БІЗНЕС КОРИСНЕ АРХІВ Фото Контакти1