
Немовля починає спілкуватися з мамою та навколишнім світом за допомогою рухів. Підрахунок рухів допомагає вчасно зрозуміти, що дитина відчуває дискомфорт, провести обстеження і прийняти потрібні заходи. Тому при виявлені відхилень негайно звертайтеся до лікаря.
Активність малюка залежить від багатьох факторів:
- час доби — як правило, малюк більш активний вночі
- фізичних навантажень — коли мама веде активний спосіб життя, ворушіння малюка зазвичай не відчуваються чи бувають досить рідкісними
- від харчування майбутньої мами
- наявність шкідливих звичок
- незручне положення вагітної
- від психологічного стану вагітної жінки
- від навколишніх звуків
Декілька порад від спеціалістів.
Метод Кардіффа
Теж заснований на десятикратному підрахунку рухів малюка за дванадцятигодинний період🕰 Методика вимагає, щоб жінка робила це в положенні сидячи або лежачи, тобто в стані спокою, не провокуючи рухову активність плода.
Як вести підрахунок❓
Так само, як і в методі Д. Пірсона, зазначається час початку підрахунку ворушінь і час десятого ворушіння. Якщо десять ворушінь відзначені, в принципі, можна далі не вважати.
Як оцінювати тест❓
🔺Якщо в дванадцятигодинний проміжок малюк виконав свою «програму мінімум» — можна не турбуватися і почати підрахунок тільки на наступний день.
🔺Якщо ж жінка не може нарахувати потрібної кількості рухів — консультація лікаря обов’язкова.
Метод Д.Пірсоном
«Рахуй до десяти» - дванадцятигодинне спостереження🕰
«Рахуй до десяти» - дванадцятигодинне спостереження🕰
Необхідно щодня, на спеціальному графіку, з 28 тижня відзначати число рухів малюка. При цьому відлік починається з певного часу (наприклад з 9:00 по 21:00) і проводиться до тих пір, поки поштовхи не досягнуть десяти разів.
📍Один поштовх зараховується в тому випадку, коли перші хвилеподібні рухи затихли і через якийсь проміжок часу настали знову.
Як оцінити результати підрахунків❓
1. Якщо між першим і десятим рухом минуло двадцять хвилин або менше — дитина активна;
3. Якщо для десяти ворушінь потрібно від 20 хвилин до 1 години — не варто турбуватися, можливо дитина відпочивала або просто відноситься до малоактивному типу.
4. Якщо між рухами проміжок годину або більше — спровокуйте малюка на рух і повторіть підрахунок, у разі якщо рухи відсутні — це привід до негайного звернення до лікаря.
5. Якщо в результаті за день у малюка менше десяти рухів, це може бути показником кисневої недостатності у плода і теж потребує звернення до лікаря.
Ковельське МТМО.
22-10-2020