Влаштування на роботу в літні місяці

 


 Багато студентів під час літніх канікул влаштовуються на тимчасову роботу. Давайте поговоримо про підводні камені влаштування на роботу в літні місяці.

Свобода від навчання - це прекрасна можливість заробити. Але як дивиться роботодавець на те, що студент влаштовується на роботу не за спеціальністю?

Чи потрібно взагалі в резюме вказувати на кого вчиться студент?

Насправді така проблема існує і багато студентів бояться говоритироботодавцям про те, що вони влітку десь підробляли, оскільки підробляють, як правило, офіціантами, продавцями-консультантами в магазині, промоутерами. Тобто це робота не за фахом і здається, що вона не має ніякого відношення до майбутньої роботи. Проте працюючи навіть на таких посадах студент набуває деяких навичок: вміння спілкуватись, вміння взаємодіяти з клієнтом і вцілому з людьми, вирішувати якісь питання чи конфліктні ситуації. Такі навички потрібні дуже часто і для багатьох інших посад. Під час такої роботи людина освоює роботу з комп'ютерними програмами, касовими апаратами. Загалом, можна сказати, що ті навички в роботі які, можливо, безпосередньо не настільки затребувані саме відносно цієї посади, але вони можуть дати непрямі додаткові навички, які дозволять людині швидше адаптуватися до роботи. І тому завжди рекомендується це вказувати.

Інший аспект: роботодавець завжди позитивно реагує на те, коли студенти працюють, коли у них є бажання працювати - це говорить про те, що людина не ледар і не лобуряка. Разом з навиком працювати у молодої людини з'являється й інший важливий навик - відповідальність.

Якщо спеціальність близька до практики, то потрібно вказувати докладніше, якщо ж дуже далека - то можна згадати одним рядком.

А ось якщо студент влаштовується за фахом - то це вже по-суті практика. Практика часто не оплачується. Хоча бувають часті випадки коли студенти знаходять практику з оплатою. Студентам рекомендується, якщо є така можливість, йти на практику починаючи з першого або з другого курсу - вона дає можливість починати створювати себе як співробітника, як кандидата, як професіонала. Людина вже начитає отримувати певні знання, навички, вчиться працювати за фахом. В своєму резюме вже можна вказати, що проходив стажування протягом якогось періоду на такому-то підприємстві і можна навіть запросити характеристику з місця стажування, що аби показати в майбутньому роботодавцю. Тому такий студент після отримання вищої освіти набагато цінніший і більш затребуваний і в такому випадку питання пошуку роботи вирішується легше і приємніше.

Де студенту шукати роботу?

Зараз в Інтернеті на сайтах з пошуку роботи є спеціальні розділи для студентів. Там іноді можна підібрати собі роботу навіть за спецальністю, так як дуже часто роботодавці на деякі вакансії готові розглянути і студентів. Можна дивитися в соціальних мережах - там є спеціальні групи, вакансії, підробіток на літо - це теж хороший варіант.

Як бути з договором? Чи потрібно його укладати якщо влаштовуєшся на безкоштовну роботу або на платну?

Якщо студент приходить практику саме від ВНЗ то він приносить договір, який укладається між вищим навчальним закладом та роботодавцем, в якому прописуються обов'язки роботодавця чи вищого навчального закладу. В данному випадку нічого більше не потрібно укладати: підписується документ про проходження практики і в такому випадку як таких трудових відносин немає. Якщо ж студенту вдається знайти оплачувану практику - тоді вже укладається строковий трудовий договір, який передбачає оплату за виконуваній роботі.




13-07-2021
Повернутися назад


КОВЕЛЬ | ІНФОРМАЦІЯ | БІЗНЕС КОРИСНЕ АРХІВ Фото Контакти1