В чому особливості частотних однофазних перетворювачів: пояснює експерт інтернет-магазину “ПРК”

 
 

Частотні перетворювачі, що мають однофазну вхідну напругу 200 В, широко застосовуються в трифазних асинхронних електродвигунах. В результаті це устаткування забезпечує ефективне перетворення однофазної напруги в трьофазну. При цьому частота напруги може змінюватись від 50 Гц до 400 Гц. Завдяки високим показникам коефіцієнта корисної дії аварійні ситуації через перенавантаження єлектродвигуна виключені.


Робочі параметри однофазних частотних перетворювачів

Завдяки перетворенню змінної напруги в імпульсну частотні перетворювачі однофазні незамінні в разі необхідності забезпечити ефективне функціонування трифазного електродвигуна, що має стандартне джерело живлення. Для різних типів машин залежно від особливостей їхніх робочих характеристик варто обирати найбільш відповідну модель частотника.

Головні робочі характеристики, що суттєво вирізняють однофазні частотні перетворювачі:

  • відповідність типу живлення електродвигуна;
  • потужність й стійкість до можливих робочих перенавантажень;
  • кількість входів і виходів для оптимального підключення;
  • векторний або скалярний тип керування.

 

Важливо обирати частотний перетворювач з відповідними робочими характеристиками. Найкраще надавати перевагу продукції сертифікованих надійних виробників. В такому разі всі робочі характеристики й технічні особливості будуть гарантовано відповідати заявленим в технічній документації. Це гарантує надійність, стабільність і стійкість до навантажень робочої машини, що буде оснащена обраним частотником.

Сфера застосування й переваги 

Для забезпечення максимальної ефективності функціонування робочого обладнання якнайкраще підходить вдало підібраний частотний перетворювач. Серед головних переваг використання цього пристрою варто виділити значну економію електроенергії, що необхідна для живлення електродвигуна. Завдяки частотнику підвищується ККД, а це своєю чергою сприяє покращенню виробничих показників.

  • промисловому обладнанні для подрібнення, змішування чи транспортування;
  • машинобудівному виробництві;
  • в обладнанні комунальних підприємств;
  • в механізмах кранового й ліфтового обладнання;
  • системах вентиляції.

Частотні перетворювачі широко застосовуються на двигунах асинхронного типу в різних галузях:


Залежно від типу обладнання, для якого буде застосовано частотний перетворювач, потрібно обирати відповідну модель. Виробники пропонують широкий асортимент частотників, що мають різні технічні параметри. Це дає змогу віднайти найбільш вдалу модель за всіма показниками.

При правильному виборі перетворювача забезпечується оптимізація всіх робочих параметрів обладнання. Це допомагає не тільки оптимізувати роботу електродвигуна, а також знизити ризики виникнення аварійних ситуацій, перевантаження двигуна й передчасного виходу з ладу найбільш навантажених рухомих елементів. 



22-11-2022
Повернутися назад


КОВЕЛЬ | ІНФОРМАЦІЯ | БІЗНЕС КОРИСНЕ АРХІВ Фото Контакти1