Як акумулюючі баки економлять тепло

 



  Практично немає такої людини, яка б не замислювалася про ефективність теплозбереження в опалювальний період, адже опалювальний період суттєво впливає на сімейний бюджет. Мабуть, всі бажають мати в будинку комфортні умови, які поєднувалися б із суттєвою економією коштів на теплоносіях. Тому багато людей починають шукати новітні технології та розробки в галузі теплозбереження.

  Серед багатьох сучасних розробок і впроваджень, гідне місце в рейтингу популярності займають теплоакумулятори.
Баки, що акумулюють, як пристрій мають досить простий пристрій, який приносить ту бажану економію і ефективність в опалювальний період.

  Теплоакумулятор являє собою вертикально розміщений резервуар циліндричної форми, який накопичує гарячу рідину. Такий акумулятор тепла згладжує в мінімальний бік витрати теплової енергії, тим самим суттєво знижує енергетичну витрату та втрату тепла. Такий пристрій стає ефективним елементом усіх сучасних складних систем опалення. Баки, що акумулюють, просто можуть працювати з різними видами котлів, як з твердопаливними так і газовими, їх можна зручно включити в будь-які системи опалювального контуру.

  Функціонал баку, що акумулює, полягає в тому, що він встановлюється між джерелом для генерації тепла і системами опалення. Потім циркуляційний насос жене з котла воду в буферну ємність, в якій тепла вода змішується вже охолодженою. При цьому та ж кількість уже охолодженої води, яка знаходиться в ємності, прямує в котел по зворотній трубі. Як тільки вода починає в системі охолоджуватися, спрацьовує другий циркуляційний насос. Після цього холодна вода з буферного бака починає надходити в сам акумулятор через систему трубопроводів. Насос, який розташований у розриві акумуляторного бака та системою, починає роботу після спрацювання датчика температури.

  Теплогенератор проводить накопичення теплої рідини з подальшою підтримкою запасу теплоенергійного балансу, який оперативно застосовується у потрібний час для підживлення системи.

  Можна зручно коригувати запасом тепла, використовувати тепло коли воно потрібно і накопичувати тоді, коли доступно. Наприклад, коли вода нагрівається сонячною енергією вдень, використовувати теплу воду, коли вже ніч і немає сонячного нагріву.

  Цілком можливо робити нагрівання рідини вже з вторинного джерела тепла, наприклад, від бойлера або з електричним занурювальним нагрівачем.

  Баки, що акумулюють, особливо актуальні, коли системи опалення працюють на дровах, допомагаючи суттєво економити на енергоносіях. Що ще важливо, теплоакумулятори дозволяють використовувати дров'яні котельні зі зворотним казаном дуже ефективно без перегріву приміщення.

  У середині теплоакумулятора можна встановити ще один другий бак, робиться це для додаткового забезпечення домашнього господарства теплою, або гарячою водою. Сам внутрішній бак вже нагрівається не проточним, а накопичувальним способом контакту з теплоносієм всередині ємності зі стінками внутрішнього бака. Такий бак буває із різною ємністю від 50 до 150 літрів. Матеріалом бака для ГВП служить якісна вуглецева сталь, яка покрита термостійкою харчовою емаллю.

 


15-12-2022
Повернутися назад


КОВЕЛЬ | ІНФОРМАЦІЯ | БІЗНЕС КОРИСНЕ АРХІВ Фото Контакти1