Як створюється сайт

 

Правильно створений сайт – це запорука того, що компанії, інтернет-магазину чи приватній особі вдасться заявити про себе в мережі інтернет. Це допоможе підвищити інтерес до запропонованих послуг, збільшити продажі, якщо мова йде про товари. Сайти бувають комерційними та інформаційними, й це потрібно враховувати при їх розробці.

Нюанси створення сайтів

Перед тим, як почати роботу над сайтом необхідно визначитись, яким він повинен бути – простим, складним, мати одну або дві функції або поєднувати зразу декілька. Отже, важливо поставити ціль, для чого потрібне створення сайту – для продажу, пошуку цільової аудиторії, донесення до користувачів певної інформації. Після цього, спеціаліст візьметься за його розробку. При цьому варто розуміти, що розробка сайтів – це затратна справа, й вимагає певних інвестицій, а саме на придбання домену, хостингу, купівлю контенту, розробку дизайну сторінок, розкрутку.

Ще однією важливою складовою процесу є створення дизайну для майбутнього інтернет-ресурсу. При цьому, важливо розуміти, навіть якщо сайт буде інформаційним, він все одно буде засобом для заробітку, якщо не на продажах, то на розміщенні на ресурсі реклами. Тому, оформлення сторінок повинно відповідати обраній тематиці, та приваблювати цільову аудиторію. Вдалий дизайн – це сильний інструмент розкрути сайту. Можна самому розробити концепцію, але найкраще порадитись зі спеціалістами чи навіть повністю доручити їм цю роботу, замовивши створення сайту «під ключ».

Розробка концепції

Якщо клієнт вирішив сам попрацювати над створенням концепції, то йому потрібно буде розробити детальний план розвитку цього проєкту. Він буде містити в собі аналіз конкурентів, ринку в цілому, аналогічні товари та попит на них, дослідження поведінки покупців, цільової аудиторії. Маючи на озброєні ці дані створюється технічна концепція, яка дозволить побачити цілісну картину щодо проєкту. Далі, спеціалісти, які будуть працювати над створенням сайту будуть чутко розуміти поставлені перед ними завдання, та зможуть розробити максимально точний та комфортний функціонал, обрати відповідний стиль, створити код.

Важливість стилю

Обраний стиль моментально взаємодіє з цільовою аудиторією. Вдало обране оформлення буде стимулювати інтерес відвідувачів до розділів сайту, продукції. Вони будуть хотіти залишатися там якомога довше або навпаки захочуть швидко покинути ресурс. На цьому етапі формується відношення до компанії чи бренду. Для того, щоб дизайнер зміг створити цікаву тему, обрати кольори, необхідно чутко формулювати ідею та побажання. Створення зовнішнього вигляду для сторінок буде містити в собі також маркетингові інструменті, які будуть просувати сайт, задовольняючи потреби цільової аудиторії.

Як створюється дизайн-концепт

Цей етап охоплює одразу декілька кроків, а саме – створення брифу, вивчення цільової аудиторії, розробка мудборда. На кожному з цих етапів збираються дані, які потім використовуються для розробки дизайну сторінок.

Бриф

Для створення брифу з клієнтом обговорюються усі нюанси того, яким він хоче бачити майбутній сайт. На цьому етапі прописуються усі важливі деталі, такі як наявність брендбуку тощо. Тобто, бриф становить собою своєрідну анкету чи технічну документацію.

Вивчення цільової аудиторії

Дослідження ЦА – це важливий маркетинговий інструмент, який буде застосовуватись при розробці вебресурсу. Для його проведення збирають дані про конкурентів та їх товари, послуги, поведінку потенційних відвідувачів сайту, вивчається ринок. Саме від цільової аудиторії будуть залежати продажі чи монетизація ресурсу.

Мудборд

Підготовка мудборда містить в собі збір тематичних графічних зображень, підбір колірної гами та інших елементів, що допомагають дизайнерам створювати привабливий вигляд сторінок та креативну концепцію сайту. Для правильного вибору вивчаються сайти конкурентів, досліджуються смаки ЦА, та беруться побажання замовника. Усі ці складові допоможуть створити максимально привабливий ресурс, який буде задовольняти усі потреби відвідувачів та замовника.

Адміністрування сайту

Створення та адміністрування сайту – це невіддільні дві частини успішного ведення бізнесу в мережі інтернет. Після розробки магазину чи інформаційного порталу необхідно зайнятися його функціонуванням та розкруткою.

Адміністрування – це наступний крок після розробки сайту. Без нього неможливе функціонування ресурсу. Воно допомагає сайтам залишатись цікавими, актуальними та містити завжди свіжу інформацію на своїх сторінках. Цей етап являє собою комплекс дій, які забезпечують правильну та безпомилкову роботу вебресурсу. Окрім оновлення інформаційних блоків, цін, наявності товарів чи додавання нових тем, адміністрування містить в собі й технічні аспекти, такі як забезпечення швидкого завантаження контенту, незалежно від кількості відвідувачів, що перебувають на сайті, актуальність та справність посилань для переходу на певну сторінку. Займатись адмініструванням можна самостійно, але якщо для цього немає достатньо вільного часу, нерідко клієнти замовляють послуги спеціалістів.


26-11-2021
Повернутися назад


КОВЕЛЬ | ІНФОРМАЦІЯ | БІЗНЕС КОРИСНЕ АРХІВ Фото Контакти1