Як утихомирити галасливих і неохайних сусідів

 
Життя у багатоквартирному будинку – це постійний компроміс. Але як бути, якщо один сусід завдає клопоту цілому під'їзду, а розмови “по душах” вже не допомагають?

Як бути, якщо сусід шумить, стукає, не дає спати?

Насправді, це дуже суб'єктивний критерій - наскільки сильно стукає, як сильно шумить. Але якщо вже дійсно є якісь позамежні "децибели", то в цьому випадку варто цей факт, як мінімум, зафіксувати на телефон або диктофон.

Але коли вже розмови “по душах” не допомагають, то тут можуть допомогти лише органи державної влади. Насамперед – це органи домоуправління, до них потрібно звертатися як тільки сусід починає активно шуміти в неурочний час. І одразу потрібно фіксувати відповідний факт.

Проте треба розуміти, що існують нормативи, які допускають певний шум у квартирах, а це не лише час, а й сила шуму у децибелах. І не кожен громадянин має спеціальне обладнання, яке дозволяє зафіксувати розмір децибелів. Тому якщо розмови не допомагають, шкідливий сусід не боїться і ніяк не реагує, то залишається лише одне – звертатися до правоохоронних органів. Вони за допомогою спеціального обладнання допоможуть зафіксувати рівень шуму. І коли буде складено акт, то можна буде притягнути громадянина як мінімум до адміністративної відповідальності за перевищення шуму.

Якщо, припустимо, сусіди залишає сміття на сходинковому майданчику – як із цим боротися?

"Боротися зі сміттям" - справа малоперспективна, тому що сміття сьогодні є, завтра його немає, чи зараз є, а за годину сусід його прибрав. Багато хто, наприклад, виставляє сміття, яке погано пахне, на ніч на сходинковий майданчик, щоб викинути його з ранку. Але якщо ми розуміємо, що це вже перетворилося на якусь систему, то тут, напевно, знову-таки треба реагувати і звертатись до адміністрації домоуправління: має бути складений акт про те, що людина своє особисте майно – сміття – виставляє за межі квартири. В цьому випадку можна говорити тільки про штраф, та й то доведеться пройти такі кола пекла аби змусити порушника його заплатити. На жаль, поки що такі дії не поширені в нашому побуті, тому що, по-перше, у людей немає такої кількості часу аби цим займатися, а по-друге - ефект може бути короткостроковим.

А як бути, якщо сусід - любитель тварин і у нього в квартирі 10-20 кішок?

Потрібно звертатися до судів, які виселять не сердобольних бабусь, а котів - до спеціальних притулків. У нас є певні правила та нормативи утримання тварин і якщо факт порушення буде зафіксовано, то суд ухвалить рішення на користь позивачів.

Але ми повинні розуміти, що є такі психічні розлади, коли люди несуть у свої квартири не лише котів, а й сміття і від цього в їхніх квартирах з'являються особливо сильні запахи. На жаль, сусідам або доведеться систематично безуспішно з цим боротися, як із вітряками, або просто міняти житло.

22-02-2023
Повернутися назад


КОВЕЛЬ | ІНФОРМАЦІЯ | БІЗНЕС КОРИСНЕ АРХІВ Фото Контакти1