Які бувають троси

 


 Кручений виріб сталевий трос складається з окремих дротів з нержавіючої сталі.
 
Вони бувають гнучкі, особливо гнучкі та жорсткі.
 
Для стоячого такелажу жорсткі троси звивають із тролстого дроту. При експлуатації вони піддаються сильним вигинам та навантаженням.
Хорошу гнучкість мають гнучкі та особливо гнучкі сталеві троси. Їх виготовляють з прядив'яними сердечниками в кожному пасмі.
 
Слід зазначити, що з тієї ж товщині жорсткі троси у вісім разів міцніше прядив'яних, а гнучкі - у шість.
По виду технічного виготовлення виділяють троси спіральної звивки, троси хрестової звивки, троси кабельної роботи, які виготовляються з трьох, чотирьох або шести тросів хрестової звивки.
 
Троси сталеві класифікують також і за напрямом звивки: вона може бути прямою, зворотною і комбінованою (коли трос виготовляється з пасмів прямої і зворотної звивки, що чергуються). Часто сталеві троси використовують як буксирувальні; для цього добре себе зарекомендував сталевий канат загального призначення ГОСТ 3067-88.
 
Буксирувальні сталеві троси мають ряд переваг перед тросами, зробленими із синтетичних та рослинних матеріалів.
 
По-перше, сталеві троси виразно міцніше і стійкіше в роботі, вони менше схильні до зносу і менше схильні до впливу вогкості. А також вони значно жорсткіші. Одним із недоліків сталевих тросів є те, що вони нееластичні і бояться зламів – при різких натягах лопаються.
 
Щоб продовжити термін служби вашого троса, стежте за його станом. Після кожної роботи досліджуйте його на розрив пасм та наявність оцинкування.

Якщо під час роботи сталевий трос у якомусь місці треться, його потрібно оклетнювати, щоб не стерлася оцинковка, інакше трос іржавітиме. Зберігати сталеві троси треба в сухому приміщенні, попередньо обробивши їх спеціальним мастилом, що має склад із солідолу, нігролу, каніфолі.

 

15-03-2023
Повернутися назад


КОВЕЛЬ | ІНФОРМАЦІЯ | БІЗНЕС КОРИСНЕ АРХІВ Фото Контакти1