Ковельчанці вдалося відстояти право на спадщину

 
   На жаль, дуже часто відбувається так, що після втрати рідних або близьких у спадкоємців виникають проблеми з отриманням спадщини. Однією з причин їх виникнення є відсутність правовстановлюючих документів на спадкове майно, що є перешкодою для оформлення спадщини.



На цій підставі нотаріус чи уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування виносить постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину. Визнати право власності на спадкове майно можливо лише у судовому порядку.
 
Така ж проблема виникла в пані Віри, жительки міста Ковель. Звернувшись до Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги жінка розповіла, що мала намір оформити спадщину після смерті чоловіка, але виникли проблеми із правовстановлюючими документами на спадкове майно (гараж). Вона звернулася до нотаріуса для оформлення своїх спадкових прав після смерті чоловіка. Однак у видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріус відмовила, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на нерухоме майно. Гаражем покійний чоловік користувався постійно, вважаючи його своїм, адже будував його самостійно.  Як наслідок, за викладених вище обставин, пані Віра не могла оформити спадкові права на нерухоме майно шляхом отримання свідоцтва про право на спадщину, хоча належним чином прийняла спадщину, – повідомили в регіональному центрі безоплтної правової допомоги.
 
Вивчивши матеріали справи та зібравши необхідні докази, фахівчиня Ковельського місцевого центру з надання БВПД Оксана Воробей склала позов про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.
 
Рішенням Ковельського міськрайонного суду Волинської області позов задоволено повністю. Визнано право власності на гараж за жінкою в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка.
 
Таким чином, завдяки професійним діям фахівчині центру жінці вдалося відстояти своє право на спадщину.
 
У таких справах головне підготувати належні докази та в судовому засіданні довести обставини, якими обґрунтовувано позовні вимоги, а саме – право спадкоємця на спадкове майно в поряду спадкування після смерті спадкодавця. Зокрема, дістати з архіву рішення виконавчого комітету про відведення земельних ділянок для індивідуального будівництва гаражів згідно якого спадкодавцю було дозволено будівництво даного гаража та будівельний паспорт на забудову земельної ділянки та на будівництво індивідуального гаража в разі його втрати. Також необхідно провести акт обстеження забудови і технічного стану будівлі на відповідність затвердженому будівельному паспорту та Генеральному плану забудови гаражного кооперативу”, – коментує Оксана Воробей.

14-01-2021
Повернутися назад


КОВЕЛЬ | ІНФОРМАЦІЯ | БІЗНЕС КОРИСНЕ АРХІВ Фото Контакти1