У Ковелі відбувся вечір пам’яті заслуженого працівника культури України Михайла Тлумака

 
   Учора, 2 лютого, у школі мистецтв відбувся вечір пам’яті відомого у місті скрипаля, викладача, заслуженого працівника культури України Михайла Тлумака. Його віртуозна гра на скрипці розтоплювала найхолодніші серця, вражала своєю красою.

У Ковелі відбувся вечір пам’яті  заслуженого працівника культури України Михайла Тлумака
 
2 лютого Михайлу Григоровичу мало б виповнитись 89 років. У листопаді талановитого музиканта не стало, - йдеться на сайті Ковельської міської ради.
На захід зібралися люди, які віддали шану маестро – неперевершеному педагогу, талановитому музиканту і просто справжній людині.
 
Цікаві моменти з життя Михайла Тлумака переповідали його найближчі друзі, колеги, батьки його учнів. Без жодного пафосу, а щиро і від душі говорили всі про людину, для якої скрипка була невід’ємною частиною життя. А ще — молодий музикант спробував себе у ролі актора. І першим на Волині зіграв Лукаша у драмі-феєрії “Лісова пісня”, яку поставили у Ковелі. Його доля була багатогранною і багатою на яскраві моменти.
 
Ведуча Аліна Сидляревич згадала про дитинство, юність, розповіла про історію життя, яка тісно переплетена зі школою мистецтв.


 
До Ковеля учитель приїхав у 1959 році. У 1970–1985 роках очолював струнно-смичковий відділ. З його ініціативи в 2000 році при школі мистецтв відкрили клас віолончелі. Понад шість десятиліть Михайло Григорович навчав дітей гри на скрипці.
Він був засновником відомого на Волині інструментального гурту «Чардаш», солістом знаного ансамблю пісні й танцю «Лісова пісня» та інструментального ансамблю «Ретро». Високої оцінки заслуговує його праця з оркестром народних інструментів. Під керівництвом Михайла Тлумака оркестр здобув чимало нагород на обласних та всеукраїнських конкурсах і фестивалях. Музикант зі скрипкою об’їздив усю Європу. У 2013 році йому було присвоєно почесне звання “Заслужений працівник культури України”.
 
Згадуючи цю світлу людину, не соромились сліз ні жінки, ні чоловіки. “Він не сприймав фальші у музиці і в житті”, – зауважила зі сцени його колега Оксана Баласанян.
 
Тож у цей вечір всі слова йшли від сердець, а музика звучала так глибоко і так душевно, ніби колеги та учні складали іспит перед великим музикантом.


 
Пісню “Старий скрипаль” у виконанні ансамблю “Награш”, в якому грав і Михайло Тлумак, ще за життя присвятили маестро.
 
“Цей твір про найкращого скрипаля Волині, України, Ковеля, про Михайла Тлумака – сказав начальник управління культури, молоді і спорту Андрій Мигуля, який і виконав пісню. — Адже, де б не був Михайло Григорович, десь у мить з’являлась скрипка. Він був прекрасним музикантом, надзвичайною людиною, яку всі безмежно любили.”


 
“Я навіть не думав, що може вийти такий душевний і теплий вечір. Мабуть, тільки в пам’ять про нашого Михайла Григоровича так могло статись. Сьогодні його уже нема з нами, є його скрипка, його родина, діти, онуки, правнуки, є наша велика сім’я — школа мистецтв. І всі ми його будемо пам’ятати. А 2 лютого щороку проводити такі творчі вечори”, – повідомив на завершення Андрій Дмитрович.

03-02-2022
Повернутися назад


КОВЕЛЬ | ІНФОРМАЦІЯ | БІЗНЕС КОРИСНЕ АРХІВ Фото Контакти1