| Під час всеукраїнської науково-практичної конференції Odesa ID директор ліцею імені Олени Пчілки Олена Вальчук виконала важливу місію — передала для майбутнього музею Лесі Українки в Одесі пам’ятні подарунки від Колодяжненського літературно-меморіального музею. Цей символічний жест став ще одним кроком до зміцнення культурного зв’язку між Волинню та Півднем України. «Коли освіта виходить за межі підручників і стає інструментом культурної дипломатії, вона здатна будувати мости, які неможливо зруйнувати. Тепер Одесу та Волинь єднає не лише історія, а й спільна музейна справа, що виховуватиме нові покоління українців», — наголошує Олена Вальчук. ![]() Загалом конференція в Одесі зібрала керівників закладів освіти та членів Асоціації відроджених гімназій України з 13 областей держави. Для учасників це стало не лише можливістю ознайомитися з кращими освітніми практиками, а й глибше пізнати історію та культурну спадщину цього регіону. У межах освітньої програми вони побували на відкритих заходах у гімназії №26, зокрема на авторському уроці-дослідженні «Одеса говорить українською», де учні працювали як історики, аналітики та дослідники джерел, поєднуючи традиційні методи навчання із сучасними цифровими технологіями. Також освітяни ознайомилися з досвідом роботи ліцею №35, де особливу увагу приділяють цифровій безпеці та створенню сучасного й безпечного освітнього середовища. Учасники конференції відвідали козацький цвинтар на Шкодовій горі — унікальне історичне місце, що є важливою частиною української спадщини Півдня. Саме тут було розгорнуто український прапор як символ єдності, сили та незламності. ![]() За словами Олени Вальчук, особливе враження справив парк імені Тараса Шевченка, де поруч із пам’ятником Кобзареві встановлені лавки-книги. Вони є частиною культурно-мистецького простору міста, виконані у вигляді відкритих фоліантів та символізують літературну спадщину Тараса Шевченка. На їхніх «сторінках» розміщені відомі рядки з творів поета, що ніби запрошують перехожих до читання й осмислення української культури. «Після потужної всеукраїнської освітянської конференції про ідентичність Одеси ми змогли відчути серцем, а також на дотик і смак, що місто набуває особливого українського змісту», — ділиться враженнями пані Олена. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
21-05-2026 |
| Повернутися назад |